Zadzwoń: 790 700 374
PL
EN

fizjoterapia

Fabian Burakowski

Fizjoterapeuta i trener
Fizjoterapeuta i trener personalny - absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku Fizjoterapia. Po studiach zaczął prace jako fizjoterapeuta. Sport był, jest i zawsze będzie jego pasją. Trenował 10 lat pływanie w UKP Fala Kraśnik, następnie zaczął szukać odpowiedniego sportu dla siebie m.in. Ultimate Frisbee, kolarstwo, triathlon. Z CrossFit spotkał się w roku 2013 i od tego czasu się z nim nie rozstaje. Spodobał mu się cały system programowania oraz to jak różnorodne ćwiczenia są ze sobą zestawione w jednym treningu, które w połączeniu z mobility dają super efekty w postaci wzmocnienia wszystkich cech motorycznych naszego organizmu. Znajomość anatomii i biomechaniki pozwala mu na szczególne zwrócenie uwagi pod względem techniki wykonywanych ćwiczeń tak by były one jak najbardziej bezpieczne.

Kursy:

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty Fabian zbiera wywiad oraz dokonuje badania fizjoterapeutycznego, w którym stosuje szereg testów diagnostycznych. Pozwala mu to na określenie jakie struktury uległy zaburzeniu (stawy, nerwy, mięśnie). Po tej diagnozie różnicowej przechodzi do wstępnej terapii, w której wykorzystuje wiele technik m.in. mobilizacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich, masaż poprzeczny, opracowywanie punktów spustowych i wiele innych.

Kolejne wizyty

Polegają na realizowaniu określonego programu terapii oraz kontrolowaniu jej wyników. Czasem wystarczą 2-3 zabiegi/spotkania, a niekiedy potrzeba trochę więcej sesji by osiągnąć zamierzony cel.

Terapia manualna (system niemiecki), jest koncepcją badania i leczenia pacjenta. Zajmuje się: diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu (stawów, mięśni, nerwów). Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego, fizjoterapeuta jest w stanie za pomocą szczegółowego wywiadu i badania odnaleźć zaburzone struktury, stwierdzić stopień ich uszkodzenia oraz przeanalizować mechanizmy pojawienia się dolegliwości. Tym samym stawia hipotezę zaburzenia strukturalnego u pacjenta. Leczenie polega na zniesieniu dysproporcji w strukturach narządu ruchu i przywracaniu fizjologicznej „symbiozy” pomiędzy stawami, mięśniami i strukturami nerwowymi. Przykładowe techniki: mobilizacja stawów, neuromobilizacja struktur nerwowych, leczenie tkanek miękkich (tj. mięśni, więzadeł, ścięgien), a także medyczny trening funkcjonalny z użyciem urządzeń treningowych, dostosowanych do problemów pacjenta.

Masaż, który wykonuje Fabian, opiera się przede wszystkim na technikach poprzecznych, więc odróżnia się nieco od masażu klasycznego, w którym są z góry narzucone schematy chwytów i technik. Masaż poprzeczny wykonuje na mięśniach, które są zbytnio napięte i bolesne. Pomaga rozluźnić mocno zbite mięśnie i odżywić je, co powoduje szybszą regeneracje.

Na umówienie się na wizytę zapraszamy do recepcji.